Hamide ve Zübeyde yine şampiyon

Tarih 11/7/2012   /  Hit - 1

Katıldıkları uluslararası etkinliklerden büyük başarılarla dönen Hamide Kurt ve Zübeyde Süpürgeci Çek Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilen Bedensel Engelliler Atletizm Şampiyonası’nda da birinci oldu.

 

Bağcılar Belediyesi Engelliler Spor Kulübü Sporcuları Hamide Kurt ve Zübeyde Süpürgeci Çek Cumhuriyeti’nin Olomouc şehrinde gerçekleştirilen Bedensel Engelliler Atletizm Şampiyonası’ndan birincilikle döndü. 100 metrede yarışan Zübeyde Süpürgeci hem rakiplerini geride bırakarak birinci oldu hem de Londra’da gerçekleştirilecek Paralimpik Olimpiyatları için A barajını geçti.
Hamide Kurt ise Dubai, Tunus ve Hollanda’nın ardından Çek Cumhuriyeti’nde de 200 metrede birinci oldu.
PARALİMPİK OLİMPİYATLARI’NA HAZIRLANIYORLAR
29 Ağustos’ta Londra’da gerçekleştirilecek Paralimpik Olimpiyatları öncesinde Çek Cumhuriyeti’nden de büyük başarılarla dönen Hamide ve Zübeyde Olimpiyatlardan da iyi bir derece elde edebilmek için yoğun bir tempo ile çalışıyor. Hamide Kurt Paralimpik Olimpiyatları’nda ülkemizi 200, 400 ve 800 metre tekerlekli sandalye koşularında temsil etme hakkını elde etti. Zübeyde Süpürgeci ise 100 metre tekerlekli sandalye koşusunda yarışacak.
Çek Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilen Bedensel Engelliler Şampiyonası’nda Hamide ve Zübeyde’nin dışında Bağcılar Belediyesi Sporcularından Hamza Doğan ve Ömer Cantay da yarışan diğer sporcular oldu. Cirit atma kategorisinde yarışan Hamza Doğan üçüncü olarak bronz madalya alırken, tekerlekli sandalye atletizm branşında 400 metrede yarışan Ömer Cantay da yine bronz madalya kazanan diğer sporcu oldu.
ÇAĞIRICI: LONDRA’DAN DA TARİHE GEÇECEK BAŞARILARLA DÖNECEKLER
Bağcılar Belediyesi engelli sporcularının yurt içinde elde ettikleri büyük başarıları uluslararası etkinliklerde elde ettikleri başarılarla devam ettirdiklerini ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Sporcularımızdan Hamide Kurt ve Zübeyde Süpürgeci Paralimpik Olimpiyatları için A barajını geçti. Bu Olimpiyatlara katılma hakkını elde ettikleri anlamına geliyor. Sporcularımızın elde ettiği bu başarılan aynı zamanda Türk spor tarihinde bir ilk… Paralimpik Olimpiyatları tarihinde tekerlekli sandalye branşında ilk defa ülkemizi bayan atletler temsil edecek. Hamide Kurt Hollanda’da gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası’nda aldığı altın madalya ile Olimpiyatlar’da ne kadar iddialı olduğunu ortaya koydu. Ben her iki sporcumuzun da Londra’dan yine tarihe geçecek başarılar elde ederek döneceklerine inanıyorum” dedi.

say

Engelliler Sarayı FOTOĞRAFLAR Eğitim Sınıfları ve Genel Etkinlikler

$adSecmeFoto $adSecmeFoto $adSecmeFoto $adSecmeFoto $adSecmeFoto $adSecmeFoto $adSecmeFoto $adSecmeFoto $adSecmeFoto

İLETİŞİM BİLGİLERİ Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı

Her Tür soru ve önerileriniz için 7/24 Mail atabilir iletişim kurabilirsiniz.

Address:Barbaros Mahallesi Hoca Ahmet Yesevi Caddesi Bağcılar / İstanbul
Telefon:0212 630 16 16
FAX:0212 630 16 16
BİMER:444 00 92
KROKİ
bilgi@bagcilarengellilersarayi.com

Bagcılar Engelliler Sarayı, Anasayfa FaceBook Tweet Online Mesaj-İletişim Bilgileri